تامارا

درخت خرما، نام همسر یهودا (چهارمین پسر حضرت یعقوب (ع))

جنسیت اسم تامارا

دختر

تامارا به انگلیسی

tamara

تعداد تامارا ها در ایران

2,062

تلفظ تامارا به فارسی

تامارا

ریشه اسم تامارا

عبری

تلفظ تامارا به انگلیسی

/tāmārā/

رنگ اسم تامارا

طلایی

ابجد اسم تامارا

643

ابجد وسیط اسم تامارا

19

ابجد صغیر اسم تامارا

13

درباره نام تامارا

تامارا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تامارا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تامارا که در انگلیسی به صورت tamara نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,062 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تامارا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم تامارا و معنی اسم تامارا

ریشه اسم تامارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تامارا عبری می باشد و تلفظ تامارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تامارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tāmārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تامارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تامارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تامارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نام حاکم گرجستان و دختر گیورکی سوم، درخت خرما، (در اعلام) نام عروس یهودا [چهارمین پسر حضرت یعقوب (ع) و برادر یوسف (ع) ] که در سرزمین ' تمنه ' با وی ملاقات کرد.

معنی اسم تامارا در ثبت احوال

۱- درخت خرما؛ ۲- (اَعلام) نام عروس يهودا [چهارمين پسر حضرت يعقوب(ع) و برادر يوسف(ع)] كه در سرزمين «تمنه» با وي ملاقات كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام تامارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تامارا عدد " 643 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تامارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تامارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تامارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تامارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عطیه، بخشش

ترکیب دو اسم امیر و حیدر (فرمانروا و شیربیشه)

ترکیب دو اسم فاطمه و زینب (رانده شده از آتش و زینت پدر)

فراخ، وسیع

ترکیب دو اسم فاطمه و صبا (رانده شده از آتش و باد خنک)

ترکیب دو اسم امیر و بهمن (فرمانروا و نیک اندیش)

(به مجاز) عروس زیبا، دختری كه عروس شده

ترکیب دو اسم محمد و راستین (ستوده و راستی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید