تالیا

تلاوت کننده قران

جنسیت اسم تالیا

دختر

تالیا به انگلیسی

taliya

تعداد تالیا ها در ایران

1,083

تلفظ تالیا به فارسی

تاليا

ریشه اسم تالیا

عربی

تلفظ تالیا به انگلیسی

/tāliyā/

رنگ اسم تالیا

قرمز

ابجد اسم تالیا

442

ابجد وسیط اسم تالیا

22

ابجد صغیر اسم تالیا

10

درباره نام تالیا

تالیا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تالیا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تالیا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,083 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تالیا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم تالیا و معنی اسم تالیا

ریشه اسم تالیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تالیا عربی می باشد و تلفظ تالیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تاليا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tāliyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تالیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تالیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تالیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تالیا در واژه‌نامه آزاد:
نام اصلی خواجه خضر، که ایلیا یوهن یا او را تالیا می‌نامیدند.

معنی اسم تالیا در ثبت احوال

(اسم فاعل مؤنث از مصدر تلاوت) قرائت کننده‌ي قرآن.

حروف ابجد و طالع بینی نام تالیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تالیا عدد " 442 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تالیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تالیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تالیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تالیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن كه نياكان و اجدادش از بزرگان و سروران است

ترکیب دو اسم محمد و صبور (ستوده و صبر کننده)

بچه مار، بچه اژدها، نام خلیفه سوم

نام نوعی گل خوش‌بو، به مجاز چشم معشوق

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

زیبا، خوشبخت، بابرکت

مریم

ترکیب دو اسم فاطمه و محیا (رانده شده از آتش، زندگی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران