تارا

ستاره، کوکب، مردمک چشم

جنسیت اسم تارا

دختر

تارا به انگلیسی

tara

تعداد تارا ها در ایران

68,997

تلفظ تارا به فارسی

تارا

ریشه اسم تارا

فارسی

تلفظ تارا به انگلیسی

/tārā/

رنگ اسم تارا

سبز

ابجد اسم تارا

602

ابجد وسیط اسم تارا

14

ابجد صغیر اسم تارا

8

درباره نام تارا

تارا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تارا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تارا که در انگلیسی به صورت tara نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 68,997 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تارا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم تارا و معنی اسم تارا

ریشه اسم تارا

همانطور که گفتیم ریشه اسم تارا فارسی می باشد و تلفظ تارا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تارا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tārā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تارا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تارا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تارا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تارا در لغت‌نامه دهخدا :
ستاره. به عربی کوکب خوانند

طلوع موکب سعدش خلایق را کند روشن
فروغ طلعت عدلش بسوزد نحس تارا را.

عیشی شوشتری


معنی اسم تارا در واژه‌نامه آزاد :
درخشانترین ستاره . کوکب

معنی اسم تارا در فرهنگ فارسی :
ستاره کوکب. شهر آسیایی روسیه در سیبریه از اعمال (توبولسک) بر ساحل رود (اوبی) ۸۶۵٠ تن دارای تجارت پوست و حبوبات و پیه.

معنی اسم تارا در ثبت احوال

ستاره، كوكب، مردمك چشم.

حروف ابجد و طالع بینی نام تارا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تارا عدد " 602 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تارا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم تارا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تارا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تارا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هدیه، تحفه، سوغات، رهاورد

غزال، معشوق زیبا، چشم زیبا،تندرونده

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند

زن درستکار

ترکیب دو اسم محمد و بهزاد (ستوده و نيك نژاد)

کسی كه سجده می‌كند، سجده كننده

ترکیب دو اسم سیف و الله (شمشیر و خدا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید