تاج الدین

مورد افتخار برای دين

جنسیت اسم تاج الدین

پسر

تاج الدین به انگلیسی

tajoddin

تعداد تاج الدین ها در ایران

3,116

تلفظ تاج الدین به فارسی

تاج‌الدين

ریشه اسم تاج الدین

عربی

تلفظ تاج الدین به انگلیسی

/tājoddin/

رنگ اسم تاج الدین

نارنجی

ابجد اسم تاج الدین

499

ابجد وسیط اسم تاج الدین

31

ابجد صغیر اسم تاج الدین

22

درباره نام تاج الدین

تاج الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم تاج الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم تاج الدین که در انگلیسی به صورت tajoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,116 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم تاج الدین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم تاج الدین و معنی اسم تاج الدین

ریشه اسم تاج الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم تاج الدین عربی می باشد و تلفظ تاج الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تاج‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tājoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تاج الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تاج الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تاج الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تاج الدین در ثبت احوال

(عربي) 1- تاجِ دين؛ 2- (به مجاز) مورد افتخار براي دين؛ 3- (اَعلام) نام پادشاهي از اتابكان لرستان.

حروف ابجد و طالع بینی نام تاج الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تاج الدین عدد " 499 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تاج الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تاج الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تاج الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تاج الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روسری، چارقد، مانند سرو

ترکیب دو اسم محمد و یاسان (ستوده و نام یکی از پیغمبران باستانی ایران)

نام پرنده‌ای سیاه رنگ در هندوستان که مانند طوطی سخن‌گو است، طوطی

شاد شدن، خوشحال گردیدن، نشاط

مورد افتخار برای دين

شاب، ظریف، خوب، نیک، دلاور، جوان

افق طلايي، آهو، شتاب، كوشا

پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید