تابنده

تابان، درخشان، پرتو افشان

جنسیت اسم تابنده

دختر

تابنده به انگلیسی

tabande

تعداد تابنده ها در ایران

6,920

تلفظ تابنده به فارسی

تابنده

ریشه اسم تابنده

فارسی

تلفظ تابنده به انگلیسی

/tābande/

رنگ اسم تابنده

سبز

ابجد اسم تابنده

462

ابجد وسیط اسم تابنده

18

ابجد صغیر اسم تابنده

21

درباره نام تابنده

تابنده یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم تابنده را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم تابنده، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 6,920 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم تابنده

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم تابنده و معنی اسم تابنده

ریشه اسم تابنده

همانطور که گفتیم ریشه اسم تابنده فارسی می باشد و تلفظ تابنده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " تابنده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /tābande/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم تابنده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم تابنده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم تابنده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم تابنده در فرهنگ فارسی عمید :
روشنایی دهنده، تابان، درخشنده، درخشان، تاب دهنده.

معنی اسم تابنده در فرهنگ معین :
تابان، درخشان، گرما دهنده، پیچان، در تب و تاب، ریسنده، ریسمان باف.

معنی اسم تابنده در فرهنگ فارسی :
تابیده، پیچان در تب و تاب در رنج، (اسم) ریسنده، ریسمان باف، ریسمان تاب، [radiative, radiating] [فیزیک- اپتیک] ویژگی جسمی که امواج یا ذرات را در محیط می تاباند.

معنی اسم تابنده در لغت‌نامه دهخدا :
تابان، درخشان، پرتوافشان، نورانی، روشن کننده، براق، متلألأ، مشعشع، بصیص، لایح، وهّاج، پیچان، در تب و تاب، در رنج و سختی، ریسنده، ریسمان ساز، ریسمان باف، گرمادهنده، حرارت بخش، سوزان.

معنی اسم تابنده در ثبت احوال

(صفت فاعلي از تابيدن)، آنچه مي‌تابد و نورافشاني مي‌كند، درخشان.

حروف ابجد و طالع بینی نام تابنده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم تابنده عدد " 462 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد زیبا و خوش رفتار هستند. آنها همیشه تلاش می کنند تا در تمام اعمال خود عادلانه باشند و از انجام هر گونه گناه پشیمان می شوند و توبه می کنند. آنها از دیدن رنج و درد دیگران ناراحت می شوند و سریع به عنوان دوست و همکار به آنها دلجویی می کنند. آنها می خواهند همه اطرافیان خود را راضی و خوشحال ببینند و نمی خواهند کسی از آنها برنجد.علاوه بر این، آنها افراد کم خوابی هستند و عموما تمایل دارند تا تنهایی در فضای خلوت و آرامش بگذرانند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم تابنده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم تابنده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم تابنده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم تابنده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

آراز، رود ارس

ماه جوانمرد

ترکیب دو اسم امیر و حافظ (فرمانروا و نگهبان)

شاه پور، پسر شاه، شاهزاده، از شخصیت‌های شاهنامه

لایق، درخور، شایسته

بهار، نام دو ماه از سال قمری

خالص و يگانه (دوست)، برگزيده، صاف، پاك، روشن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید