بینش

دیدن، بینایی، بصیرت

جنسیت اسم بینش

پسر

بینش به انگلیسی

binesh

تعداد بینش ها در ایران

468

تلفظ بینش به فارسی

بينش

ریشه اسم بینش

فارسی

تلفظ بینش به انگلیسی

/bineš/

رنگ اسم بینش

نارنجی

ابجد اسم بینش

362

ابجد وسیط اسم بینش

14

ابجد صغیر اسم بینش

11

درباره نام بینش

بینش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بینش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بینش که در انگلیسی به صورت binesh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 468 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بینش

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم بینش و معنی اسم بینش

ریشه اسم بینش

همانطور که گفتیم ریشه اسم بینش فارسی می باشد و تلفظ بینش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بينش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bineš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بینش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بینش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بینش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بینش در لغت نامه دهخدا:
اسم مصدر از دیدن، قدرت دید، بینائی، بصارت


معنی اسم بینش در فرهنگ فارسی:
اسم مصدر، دیدن، بینایی، بصیرت، بینندگی


معنی اسم بینش در فرهنگ معین:
۱. رؤیت . ۲. بصیرت


معنی اسم بینش در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بینایی، بینندگی.
۲. بصیرت.
۳. نگاه، نظر.

معنی اسم بینش در ثبت احوال

(اسم مصدر از ديدن) 1- (به مجاز) قدرت ادراك و شناخت معمولاً وسيع و ژرف، بصيرت؛ 2- (به مجاز) نگرش؛ 3- (در قديم) توانايي رؤيت، ديدن؛ 4- (در قديم) چشم؛ 5- (اَعلام) سيد تقی بينش نويسنده و محقق متون کهن موسيقی سنتی ايران که در سال 1300 شمسی در مشهد به دنيا آمد.

حروف ابجد و طالع بینی نام بینش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بینش عدد " 362 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بینش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بینش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بینش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بینش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مهربانی و محبت و دوستی مادر، (به مجاز) مهربان و با محبت

نام کوچک‌ترین ستاره‌ صورت فلکی دب اکبر

ترکیب دو اسم محمد و لیام (ستوده و محافظ)

بردبار، فرو برنده خشم، لقب امام موسي ابن جعفر(ع) هفتمين امام شيعيان

منسوب به یاسین

بخشش، مذهب

منسوب به بهار، بهاری

بانوی زیباروی، دختر نیکو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید