بینا

بصیر، بیننده، آگاه، هوشیار

جنسیت اسم بینا

دختر

بینا به انگلیسی

bina

تعداد بینا ها در ایران

1,239

تلفظ بینا به فارسی

بينا

ریشه اسم بینا

فارسی

تلفظ بینا به انگلیسی

/binā/

رنگ اسم بینا

نارنجی

ابجد اسم بینا

63

ابجد وسیط اسم بینا

15

ابجد صغیر اسم بینا

9

درباره نام بینا

بینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بینا که در انگلیسی به صورت bina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,239 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بینا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم بینا و معنی اسم بینا

ریشه اسم بینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم بینا فارسی می باشد و تلفظ بینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /binā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بینا در لغت نامه دهخدا:
مردم چشمدار، مردم بیننده، دارای نیروی بینایی، بصیر

معنی اسم بینا در فرهنگ معین:
۱. بیننده، بصیر ۲. آگاه، هوشیار

معنی اسم بینا در فرهنگ فارسی عمید:
۱. بیننده ۲. کسی که هر دو چشمش سالم باشد ۳. [مجاز] آگاه، بصیر

معنی اسم بینا در ثبت احوال

(به مجاز) ۱- آن كه توانايي پيش‌بيني و سنجش درستِ امور را دارد، بصير؛ ۲- آن كه مي‌تواند ببيند.

حروف ابجد و طالع بینی نام بینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بینا عدد " 63 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و زهیر (ستوده و درخت پرشکوفه)

ترکیب دو اسم محمد و کیان (ستوده و پادشاهان)

فرمان خداوند، از واژه های قرآنی

بزرگ داشته شده، بزرگوار

روشن و تابان، درخشنده

ترکیب دو اسم ماه و جهان (زیبا و دنیا)

ترکیب دو اسم اسد و الله (شیر و خدا)

شکوه و شوکت داشتن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید