بکتاش

بزرگ ایل و طایفه

جنسیت اسم بکتاش

پسر

بکتاش به انگلیسی

baktash

تعداد بکتاش ها در ایران

729

تلفظ بکتاش به فارسی

بَکتاش

ریشه اسم بکتاش

ترکی

تلفظ بکتاش به انگلیسی

/baktāš/

رنگ اسم بکتاش

صورتی

ابجد اسم بکتاش

723

ابجد وسیط اسم بکتاش

15

ابجد صغیر اسم بکتاش

12

درباره نام بکتاش

بکتاش یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بکتاش پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بکتاش که در انگلیسی به صورت baktash نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 729 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بکتاش

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم بکتاش و معنی اسم بکتاش

ریشه اسم بکتاش

همانطور که گفتیم ریشه اسم بکتاش ترکی می باشد و تلفظ بکتاش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَکتاش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /baktāš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بکتاش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بکتاش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بکتاش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بکتاش در فرهنگ فارسی عمید:
۱. هریک از خادمان یک آقا یا امیر
۲. بزرگ ایل و طایفه

معنی اسم بکتاش در فرهنگ فارسی:
۱. هر یک از خادمان یک امیر ۲. بزرگ یک دسته بزرگ ایل

معنی اسم بکتاش در ثبت احوال

(در قديم) ۱- فرمانده‌ي يگ گروه، بزرگ ايل؛ ۲- هر يك از خادمان و همراهان يك امير، بزرگ ايل و طايفه.

حروف ابجد و طالع بینی نام بکتاش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بکتاش عدد " 723 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بکتاش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بکتاش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بکتاش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بکتاش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به افتخار، نام نوعی انگور

سفید، معطر و لطیف مانند سمن

مانند مینا، نام گلی است

شاد رویِ نرم خو و آرام

نرم خو، صلح جو

پيغمبر، فرستاده، رسول الله پيامبر اسلام حضرت محمد (ص)

زیبایی، مايه‌ی زيبايی و زينت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

دختران

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید