بوستان

باغ و گلزار

جنسیت اسم بوستان

دختر

بوستان به انگلیسی

bustan

تعداد بوستان ها در ایران

699

تلفظ بوستان به فارسی

بوستان

ریشه اسم بوستان

فارسی

تلفظ بوستان به انگلیسی

/bustān/

رنگ اسم بوستان

نیلی

ابجد اسم بوستان

519

ابجد وسیط اسم بوستان

15

ابجد صغیر اسم بوستان

24

درباره نام بوستان

بوستان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بوستان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بوستان که در انگلیسی به صورت bustan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 699 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بوستان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم بوستان و معنی اسم بوستان

ریشه اسم بوستان

همانطور که گفتیم ریشه اسم بوستان فارسی می باشد و تلفظ بوستان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بوستان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bustān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بوستان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بوستان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بوستان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بوستان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. باغی که دارای گل‌های فراوان باشد، گلستان، بستان.
۲. پارک.


معنی اسم بوستان در فرهنگ فارسی:
۱. جایی که گلهای خوشبو در آن بسیار باشد ۲. باغ با صفا ۳. باغ میوه ۴. یکی از دستگاه های موسیقی قدیم ایران

معنی اسم بوستان در ثبت احوال

1- بستان، باغ و گلزار؛ 2- (در ادبیات فارسی) بوستان یا سعدی نامه، مثنوی اخلاقی و عرفانی به فارسی، مشتمل بر حکایت های کوتاه، از سعدی شیرازی.

حروف ابجد و طالع بینی نام بوستان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بوستان عدد " 519 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بوستان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بوستان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بوستان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بوستان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار مهربان، بخشنده، با محبت، از نام‌های خداوند مهربان

دوستدار

تركيب دو اسم محمد و حيدر (ستوده و دلاور)

زن سرخ روی

پاره‌ای از آتش، افروزه، ستاره دنباله‌دار، سنگ‌های آسمانی که در اثر برخورد با زمین می‌سوزند

ترکیب دو اسم محمد و آریا (ستوده و نجیب)

مانند ماه

خو گرفتن، عهد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید