بهیه

تابان، نیکو، زیبا

جنسیت اسم بهیه

دختر

بهیه به انگلیسی

behiyeh

تعداد بهیه ها در ایران

29,781

تلفظ بهیه به فارسی

بِهيه

ریشه اسم بهیه

عربی

تلفظ بهیه به انگلیسی

/behiye/

رنگ اسم بهیه

زرد

ابجد اسم بهیه

22

ابجد وسیط اسم بهیه

22

ابجد صغیر اسم بهیه

13

درباره نام بهیه

بهیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 29,781 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهیه

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم بهیه و معنی اسم بهیه

ریشه اسم بهیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهیه عربی می باشد و تلفظ بهیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهيه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behiye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

تابان، روشن، فاخر، شکوهمند

معنی اسم بهیه در فرهنگ معین:
۱ - روشن، تابان . ۲ - نیکو، زیبا.

معنی اسم بهیه در فرهنگ فارسی عمید:
تابان، درخشان.

معنی اسم بهیه در ثبت احوال

۱- تابان، روشن؛ ۲- فاخر، شكوه‌مند.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهیه عدد " 22 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده خواهنده، نام پدر بزرگ حضرت محمد پیامبر اسلام (ص)

رکسانا، روشنک، دختر دارا و همسر اسکندر

دارای نشان زیبایی، زیبا

گل چهره، زیبارو، دارای چهره ای مانند گل

پهلوان زمین

دختر هدایت شده، دختری که در راه راست است

آرامش دهنده

لایق، درخور، شایسته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران