بهینا

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند

جنسیت اسم بهینا

دختر

بهینا به انگلیسی

behina

تعداد بهینا ها در ایران

1,665

تلفظ بهینا به فارسی

بِهينا

ریشه اسم بهینا

فارسی

تلفظ بهینا به انگلیسی

/behinā/

رنگ اسم بهینا

قرمز

ابجد اسم بهینا

68

ابجد وسیط اسم بهینا

20

ابجد صغیر اسم بهینا

14

درباره نام بهینا

بهینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهینا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,665 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهینا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم بهینا و معنی اسم بهینا

ریشه اسم بهینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهینا فارسی می باشد و تلفظ بهینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به بهین
بهین: بهترین، برگزیده ترین

فرزند نیکان، کسی که اجداد و نیاکانش از خوبان بوده اند.

معنی اسم بهینا در ثبت احوال

(بهين + الف نسبت)، منسوب به بهين

حروف ابجد و طالع بینی نام بهینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهینا عدد " 68 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گران مایه، نیکو، فخر کننده

زن سفید و درخشان

پیچک، نام نوعی گل، نام یکی از جشن‌های ایرانیان قدیم

مونث اسمر زن گندم گون

گستراننده، یکی از نام‌های خداوند

زيباروی سياه چشم

فکر و اندیشه

ترکیب دو اسم امیر و سپهر (پادشاه و آسمان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید