بهیاد

دارنده‌ ی بهترين ياد

جنسیت اسم بهیاد

پسر

بهیاد به انگلیسی

behyad

تعداد بهیاد ها در ایران

657

تلفظ بهیاد به فارسی

بِهياد

ریشه اسم بهیاد

فارسی

تلفظ بهیاد به انگلیسی

/behyād/

رنگ اسم بهیاد

طلایی

ابجد اسم بهیاد

22

ابجد وسیط اسم بهیاد

22

ابجد صغیر اسم بهیاد

13

درباره نام بهیاد

بهیاد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهیاد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهیاد که در انگلیسی به صورت behyad نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 657 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهیاد

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم بهیاد و معنی اسم بهیاد

ریشه اسم بهیاد

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهیاد فارسی می باشد و تلفظ بهیاد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهياد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behyād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهیاد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهیاد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهیاد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دارنده‌ی بهترین یاد، (به مجاز) کسی که از او به نیکی یاد می‌کنند.

معنی اسم بهیاد در ثبت احوال

(به + ياد) ۱- دارنده‌ي بهترين ياد؛ ۲- (به مجاز) كسي كه از او به نيكي ياد مي‌كنند.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهیاد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهیاد عدد " 22 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهیاد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهیاد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهیاد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهیاد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشش، عطا، نامی از نام‌های خدای تعالی

دختر هدایت شده، دختری که در راه راست است

خالص، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

ترکیب دو اسم نازنین و زینب (دوست داشتنی و زینت پدر)

گیسو، زلف

نام داماد داریوش که در شجاعت ممتاز بود

نقش برجسته با رشته های نقره و طلا روی پارچه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید