بهکام

خوش کام، بهترین آرزو

جنسیت اسم بهکام

پسر

بهکام به انگلیسی

behkam

تعداد بهکام ها در ایران

453

تلفظ بهکام به فارسی

بِهکام

ریشه اسم بهکام

فارسی

تلفظ بهکام به انگلیسی

/behkām/

رنگ اسم بهکام

صورتی

ابجد اسم بهکام

68

ابجد وسیط اسم بهکام

20

ابجد صغیر اسم بهکام

14

درباره نام بهکام

بهکام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهکام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهکام که در انگلیسی به صورت behkam نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 453 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهکام

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم بهکام و معنی اسم بهکام

ریشه اسم بهکام

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهکام فارسی می باشد و تلفظ بهکام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهکام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behkām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهکام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهکام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهکام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خوش کام، بهترین آرزو، کسی که به بهترین وجهی به آرزوی خود رسیده؛ بهترین کامروا.

معنی اسم بهکام در ثبت احوال

(به مجاز) كسي كه به بهترين وجهي به آرزوي خود رسيده؛ بهترين كامروا.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهکام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهکام عدد " 68 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهکام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهکام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهکام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهکام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

داراي حشمت و شكوه

ترکیب دو اسم امیر و ساسان (فرمانروا و خلوت نشین)

باحیا و محجوب

دارای زیبایی شاهانه

نام ملکه سرزمین سبا که در قدرت و زیبایی مشهور بود و سرانجام با سلیمان پیامبر ازدواج کرد

ترکیب دو اسم محمد و فرزین (ستوده و فروزان)

راز بزرگ

بسیار قطع کننده، نام يكی از اصحاب بزرگ پیامبر اسلام(ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید