بهمنیار

دوست و یاورِ نیک منش

جنسیت اسم بهمنیار

پسر

بهمنیار به انگلیسی

bahman-yar

تعداد بهمنیار ها در ایران

1,666

تلفظ بهمنیار به فارسی

بَهمنيار

ریشه اسم بهمنیار

فارسی

تلفظ بهمنیار به انگلیسی

/b.-yār/

رنگ اسم بهمنیار

آبی

ابجد اسم بهمنیار

308

ابجد وسیط اسم بهمنیار

32

ابجد صغیر اسم بهمنیار

20

درباره نام بهمنیار

بهمنیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهمنیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهمنیار که در انگلیسی به صورت bahman-yar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,666 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهمنیار

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم بهمنیار و معنی اسم بهمنیار

ریشه اسم بهمنیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهمنیار فارسی می باشد و تلفظ بهمنیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَهمنيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /b.-yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهمنیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهمنیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهمنیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دوست و یاورِ نیک منش، بهمن داده (آفریده )، (در اعلام) ابن مرزبان مکنی [کنیه او] به ابوالحسن، شاگرد ابن سینا

معنی اسم بهمنیار در ثبت احوال

۱- دوست و ياورِ نيك منش؛ ۲- بهمن داده (آفريده)؛ ۳- (اَعلام) ۱) ابن مرزبان مكني [كنيه او] به ابوالحسن، فيلسوف مشائی [قرن ۵ هجری] و شاگرد مشهورِ ابن سينا؛ ۲) احمد بهمنيار،[۱۲۶۱-۱۳۳۴ شمسی] اديب و استاد دانشکده‌ي ادبيات و علوم انسانی دانشگاه تهران.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهمنیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهمنیار عدد " 308 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهمنیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهمنیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهمنیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهمنیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل سرخ، گل محمدی، شادی و خرمی، (به مجاز) سرخ رنگ

منسوب به ثمین، گران‌بها

زیبایی دین

جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

میثم تمار از اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع)، پاي و سپل شتر كه محكم به زمين كوبيده شود

شاه پر، هر یک از پرهای اصلی بال پرندگان، بال بزرگ

باشکوه و بزرگ

منسوب به یاسین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید