بهلول

مرد خنده‌روی، نیکو روی، نیکوکار، ساده دل

جنسیت اسم بهلول

پسر

بهلول به انگلیسی

bohlul

تعداد بهلول ها در ایران

24,234

تلفظ بهلول به فارسی

بُهلول

ریشه اسم بهلول

عربی

تلفظ بهلول به انگلیسی

/bohlul/

رنگ اسم بهلول

نارنجی

ابجد اسم بهلول

73

ابجد وسیط اسم بهلول

25

ابجد صغیر اسم بهلول

19

درباره نام بهلول

بهلول یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهلول را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهلول، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 24,234 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهلول

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم بهلول و معنی اسم بهلول

ریشه اسم بهلول

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهلول عربی می باشد و تلفظ بهلول در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بُهلول " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bohlul/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهلول بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهلول در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهلول در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

از شاگردان امام جعفر صادق (ع) که در زمان هارون با تظاهر به دیوانگی از خلافت انتقاد می‌کرد، از عاقلان دیوانه نما در زمان هارون ال رشید که هارون و خلفای دیگر از او تقاضای موعظه می‌کردند.

معنی اسم بهلول در لغت نامه دهخدا:
مرد خنده رو، نیکوروی، بسیارخنده، پیشوای قوم که سردار باشد، مهتر، بزرگ طایفه، مهتر قوم ، خوش منش.

معنی اسم بهلول در فرهنگ معین:
۱. مرد خنده رو. ۲. نیکوکار. ۳. بزرگ طایفه.

معنی اسم بهلول در ثبت احوال

۱- به معنای مرد خنده رو؛ ۲- مهتر نیکو روی؛ ۳- جامع همه‌ي خیرات؛ ۴- (در حوزه های فرهنگی غیر عرب نظیر تاجیک) به معنی گول و لوده؛ ۵- (در شمال افریقا) به معنای عام ساده دل است؛ ۶- (اَعلام) ابو وهیب ابن عَمرو مغیره، فرزانه‌اي دیوانه نما (از عقلاءالمجانین) [قرن ۲ هجری] و از شاگردان امام جعفر صادق (ع) كه در زمان هارون با تظاهر به ديوانگي از خلافت انتقاد مي‌كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهلول

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهلول عدد " 73 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهلول گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهلول چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهلول

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهلول

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و جعفر (فرمانروا و رود)

ترکیب دو اسم محمد و مهبد (ستوده و نگهدارنده ماه)

تابان، درخشان، پرتو افشان

ترکیب دو اسم محمد و عارف (ستوده و دانا)

رخسار، رخ، چهره، صورت

ترکیب دو اسم محمد و هاتف (ستوده و آوازدهنده)

ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید

نام نخستين پادشاه ایران از سلسله‌ی ماد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید