بهرخ

خوشگل و نیک منظر

جنسیت اسم بهرخ

دختر

بهرخ به انگلیسی

beh rokh

تعداد بهرخ ها در ایران

1,368

تلفظ بهرخ به فارسی

بهرخ

ریشه اسم بهرخ

فارسی

تلفظ بهرخ به انگلیسی

/beh rokh/

رنگ اسم بهرخ

بنفش

ابجد اسم بهرخ

807

ابجد وسیط اسم بهرخ

15

ابجد صغیر اسم بهرخ

15

درباره نام بهرخ

بهرخ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهرخ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهرخ که در انگلیسی به صورت beh rokh نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,368 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهرخ

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم بهرخ و معنی اسم بهرخ

ریشه اسم بهرخ

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهرخ فارسی می باشد و تلفظ بهرخ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بهرخ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /beh rokh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهرخ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهرخ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهرخ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خوشگل و نیک منظر، آن که چهره ای خوب و زیبا دارد.

معنی اسم بهرخ در ثبت احوال

خوشگل و نيك منظر.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهرخ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهرخ عدد " 807 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهرخ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهرخ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهرخ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهرخ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر سنگین، دختر بزرگتر و مهمتر

زن مهربان و خوش قلب

یاری دهنده، دوست، پشتیبان، حامی

امید، آرزو، كمال مطلوب، مراد و خواسته

دریا

ارشک، مرد بزرگ، نام موسس سلسله اشکانی

نام زن محبوبی در عرب، خوشبخت

فرخنده، مبارك، سرسبز و با طراوت، شاد، خوشحال، خوب، خوش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید