بهدخت

دختر نیک و خوب

جنسیت اسم بهدخت

دختر

بهدخت به انگلیسی

beh dokht

تعداد بهدخت ها در ایران

1,884

تلفظ بهدخت به فارسی

بِهدُخت

ریشه اسم بهدخت

فارسی

تلفظ بهدخت به انگلیسی

/beh dokht/

رنگ اسم بهدخت

سبز

ابجد اسم بهدخت

1011

ابجد وسیط اسم بهدخت

15

ابجد صغیر اسم بهدخت

21

درباره نام بهدخت

بهدخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بهدخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بهدخت که در انگلیسی به صورت beh dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,884 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بهدخت

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بهدخت و معنی اسم بهدخت

ریشه اسم بهدخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهدخت فارسی می باشد و تلفظ بهدخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهدُخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /beh dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهدخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهدخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهدخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مرکب از به (بهتر، خوبتر) + دخت (دختر)
دختر خوب، دختر بهتر


معنی اسم بهدخت در ثبت احوال

(به + دخت = دختر)، دختر نيك و خوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهدخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهدخت عدد " 1011 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهدخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهدخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهدخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهدخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

معشوق، محبوب، زیبا، بسیار دوست داشتنی، عزیز

قضاوت خدا، خدا حاکم من است، نام يكي از چهار پيغمبر بزرگ بني‌اسرائيل

شنا و آب ورزی، شناوری، سعی و كوشش، جِد و جَهد

پابرجا، استوار

آگاه، هوشیار

مانند در، درخشان و روشن

صفیه

آهو، (به مجاز) زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید