بهتاش

شریک خوب، صاحب اخلاق و رفتار نیکو

جنسیت اسم بهتاش

پسر

بهتاش به انگلیسی

behtash

تعداد بهتاش ها در ایران

1,305

تلفظ بهتاش به فارسی

بِهتاش

ریشه اسم بهتاش

ترکی , فارسی

تلفظ بهتاش به انگلیسی

/behtāš/

رنگ اسم بهتاش

آبی

ابجد اسم بهتاش

708

ابجد وسیط اسم بهتاش

12

ابجد صغیر اسم بهتاش

15

درباره نام بهتاش

بهتاش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهتاش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهتاش، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,305 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهتاش

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم بهتاش و معنی اسم بهتاش

ریشه اسم بهتاش

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهتاش ترکی , فارسی می باشد و تلفظ بهتاش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِهتاش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /behtāš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهتاش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهتاش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهتاش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

به (فارسی) + تاش (ترکی)
شریک خوب، دارای اخلاق و رفتار نیکو، ویژگی امیر دارای اخلاق و رفتار خوب

معنی اسم بهتاش در ثبت احوال

[ به = خوب، بهتر، خوبتر، شخص خوب و داراي اخلاق و رفتار نيكو + تاش(تركي) (پسوند) = هم، شريك، صاحب به علاوه عنواني براي اميران ترك.] ۱- به معني شريك خوب، صاحب اخلاق و رفتار نيكو؛ ۲- ويژگي اميري كه داراي اخلاق و رفتار نيكو باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهتاش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهتاش عدد " 708 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهتاش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بهتاش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهتاش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهتاش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی، فروغ

سبب سربلندی و افتخار دین

این‌ها، زیبایی، خوش اندامی، ظرافت

ترکیب دو اسم حمید و علی (ستوده و بزرگوار)

جنگل

شادی آور، روح بخش، دل انگیز، مفرح، روح افزا

ترکیب دو اسم مجید و رضا (بزرگوار و خشنود)

ترکیب دو اسم علی و حسام (بلندقدر و شمشیر تیز)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید