بهار

فصل اول سال خورشیدی، گل و شکوفه درختان، (به مجاز) دوره‌ شادابی هر چيز

جنسیت اسم بهار

دختر

بهار به انگلیسی

bahar

تعداد بهار ها در ایران

207,393

تلفظ بهار به فارسی

بهار

ریشه اسم بهار

فارسی

تلفظ بهار به انگلیسی

/bahār/

رنگ اسم بهار

نارنجی

ابجد اسم بهار

208

ابجد وسیط اسم بهار

16

ابجد صغیر اسم بهار

10

درباره نام بهار

بهار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهار، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 207,393 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهار

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم بهار و معنی اسم بهار

ریشه اسم بهار

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهار فارسی می باشد و تلفظ بهار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بهار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bahār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بهار در فرهنگ فارسی عمید :
از فصول چهارگانۀ سال برابر با سه ماه اول سال خورشیدی ایرانی (فروردین، اردیبهشت، خرداد) که درختان سبز و خرم می‌شوند و گیاهان می‌رویند، نوبهار، بهاران. (زیست شناسی) = بابونه. (زیست شناسی) شکوفۀ درختان، به ویژه درخت نارنج: بهارِ نارنج. [مجاز] دوران شکوفایی: بهار زندگ ی. (موسیقی) یکی از دوایر ملایم. بتخانه، بتکده، آتشکده.

معنی اسم بهار در فرهنگ معین :
بتخانه، بتکده. اولین فصل سال شامل سه ماه: فروردین، اردیبهشت و خرداد.

معنی اسم بهار در فرهنگ فارسی :
سه ماه اول خورشیدی ایرانی، یکی ازفصول چهارگانه، بتخانه، بتکده، آتشکده هم گفته شده است.

معنی اسم بهار در لغت‌نامه دهخدا :
فصل ربیع است؛ یعنی بودن آفتاب در برج حمل و ثور و جوزا. گل و شکوفه ٔ هر درخت، عموماً و گل و شکوفه ٔ نارنج و سایر مرکبات، گیاه، سبزه و علوفه ٔ سبز ظهور، زیبا، خوش اندام، بتخانه و آتشکده.معنی اسم بهار در ثبت احوال

۱- فصل اول سال؛ ۲- (در گياهي) شكوفه درختان خانواده‌ي مركبات؛ ۳- گياهي زينتي؛ ۴- (به مجاز) دوره‌ي شادابي هر چيز؛ ۵- (در قديم) (به مجاز) سبزه و علف؛ ۶- (در قديم) (در موسيقي ايراني) يكي از دستگاه‌ها يا ادوار؛ ۷- (در سنسكريت) (در قديم) بتخانه و بتكده؛ ۸- (اَعلام ) نام شهری در شمال غربی استان همدان.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهار عدد " 208 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بهار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز) مددكار، کمک کننده، قدرت، قسمتی از دست بین مچ و آرنج

روشنا، تابنده، زیبا

دارای محبت و ناز، زیبا چون خورشید، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و مهراد (ستوده و جوانمرد)

کوروش، نام نوعی ابر

ترکیب دو اسم معین و رضا (یاریگر و خشنود)

پاک، نیکو، خوش‌بو

موجودی لطيف و بسيار زيبا و نيكوكار، زن زيبارو، فرشته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران