بهار ناز

بهار زیبا و قشنگ

جنسیت اسم بهار ناز

دختر

بهار ناز به انگلیسی

bahar-naz

تعداد بهار ناز ها در ایران

726

تلفظ بهار ناز به فارسی

بهارناز

ریشه اسم بهار ناز

فارسی

تلفظ بهار ناز به انگلیسی

/b.-nāz/

رنگ اسم بهار ناز

بنفش

ابجد اسم بهار ناز

266

ابجد وسیط اسم بهار ناز

26

ابجد صغیر اسم بهار ناز

23

درباره نام بهار ناز

بهار ناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهار ناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهار ناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 726 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهار ناز

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم بهار ناز و معنی اسم بهار ناز

ریشه اسم بهار ناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهار ناز فارسی می باشد و تلفظ بهار ناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بهارناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /b.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهار ناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهار ناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهار ناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بهار زیبا و قشنگ، (به مجاز) زیبا و با لطافت

معنی اسم بهار ناز در ثبت احوال

(بهار + ناز= (به مجاز) زیبا و قشنگ) ۱- بهار زیبا و قشنگ؛ ۲- (به مجاز) زیبا و با لطافت.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهار ناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهار ناز عدد " 266 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهار ناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بهار ناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهار ناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهار ناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پرهیزکار

اولین، نخستین

سعادت، فرخنده، مبارک

بلیغ، واضح، کنایه از شخص رشید و خوش قد و قامت

زیبا، درخشان

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

صیانت، خویشتن داری از گناه، پارسایی

خوشحال و راضي

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید