بهاره

منسوب به بهار، بهاری

جنسیت اسم بهاره

دختر

بهاره به انگلیسی

bahare

تعداد بهاره ها در ایران

291,426

تلفظ بهاره به فارسی

بهاره

ریشه اسم بهاره

فارسی

تلفظ بهاره به انگلیسی

/bahāre/

رنگ اسم بهاره

قرمز

ابجد اسم بهاره

213

ابجد وسیط اسم بهاره

21

ابجد صغیر اسم بهاره

15

درباره نام بهاره

بهاره یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بهاره را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بهاره، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 291,426 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بهاره

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم بهاره و معنی اسم بهاره

ریشه اسم بهاره

همانطور که گفتیم ریشه اسم بهاره فارسی می باشد و تلفظ بهاره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بهاره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bahāre/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بهاره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بهاره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بهاره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به بهار.

معنی اسم بهاره در فرهنگ فارسی :
منسوب به بهار، بهاری، کشت بهاره. ( مقابل کشت پاییزه ). گندم و غلات دیگر که در فصل بهار کارند.

معنی اسم بهاره در فرهنگ فارسی عمید :
بهاری: لباس بهاری. ویژگی زراعتی که حاصل آن در فصل بهار به دست می‌آید. ویژگی محصول کشاورزی کاشته شده در بهار: کشت بهاره.

معنی اسم بهاره در ثبت احوال

۱- مربوط به بهار؛ ۲- به عمل آمده در بهار؛ ۳- منسوب به بهار.

حروف ابجد و طالع بینی نام بهاره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بهاره عدد " 213 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بهاره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بهاره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بهاره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بهاره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده‌ی خدای توانا

درخشان، تابان

محبوب، دانا

نويد دهنده

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

امیر، سردار، شاهزاده، شادابی و تر و تازگی

مانند ماه، زیبارو

دارای نیروی راستی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران