بنفشه

گلی که در فصل بهار می‌روید و دارای رنگ‌های گوناگون است

جنسیت اسم بنفشه

دختر

بنفشه به انگلیسی

banafshe

تعداد بنفشه ها در ایران

54,723

تلفظ بنفشه به فارسی

بَنفشه

ریشه اسم بنفشه

فارسی

تلفظ بنفشه به انگلیسی

/banafše/

رنگ اسم بنفشه

سبز

ابجد اسم بنفشه

437

ابجد وسیط اسم بنفشه

17

ابجد صغیر اسم بنفشه

23

درباره نام بنفشه

بنفشه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بنفشه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بنفشه، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 54,723 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بنفشه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بنفشه و معنی اسم بنفشه

ریشه اسم بنفشه

همانطور که گفتیم ریشه اسم بنفشه فارسی می باشد و تلفظ بنفشه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَنفشه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /banafše/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بنفشه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بنفشه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بنفشه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بنفشه در لغت‌نامه دهخدا :
بنفشه گلی باشد معروف و طبیعت آن سرد است در دوم و سوم و معرب آن بنفسج است. گیاهی است دوایی، درختش بغایت پست با شاخ‌های باریک و گلش برنگ کبود می‌باشد نام درختی است که گلش کبود و خوشبو می‌باشد. طبیعت آن سر د و تر و در تبرستان بسیار و خودرو است.گیاهی بهاری که دارای گل‌های کبود و معطر است.

معنی اسم بنفشه در فرهنگ فارسی معین :
گیاهی است کوتاه با ساقه‌های باریک و برگ‌های متناوب، دارای پنج گلبرگ می‌باشد، گل‌هایش کوچک و به رنگ بنفش و زرد و سفید. این گل در بهار پیش از سایر گل‌ها می‌روید و بسیار خوش‌بو است.

معنی اسم بنفشه در فرهنگ فارسی عمید :
گیاهی زینتی، با ساقه‌های باریک، برگ‌های متناوب، و گل‌هایی به رنگ‌های مختلفِ بنفش، آبی، و زرد که بعضی از انواع آن مصرف دارویی دارد.

معنی اسم بنفشه در ثبت احوال

(در گياهي) ۱- هر يك از گياهانِ كوتاه دولپه‌اي كه در اوايل بهار مي‌رويند؛ ۲- (به مجاز) مو، زلف؛ ۳ (در اصطلاح شاعرانه) بنفشه یا دسته‌ی گل بنفشه تداعی کننده زلف آشفته يا مجعّد يا جعد گيسوی يار، نزد شاعران است.

حروف ابجد و طالع بینی نام بنفشه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بنفشه عدد " 437 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بنفشه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بنفشه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بنفشه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بنفشه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرخوش و شاد

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

کشوری در آسیای صغیر، (مجازا) بانوی دارا و عشرت طلب

ترکیب دو اسم امیر و سبحان (پادشاه و پاک)

ابوعلي سينا دانشمند معروف ايراني، شبه جزیره‌ي بیابانی، در شمال شرقی مصر که در تورات آمده در همین محل موسی به پیغمبری برگزیده شد

ترکیب دو اسم مهر و آفاق (مهربانی و عالم)

منسوب به شکیل، خوشگل و زیبا

دلاور، شجاع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید