بلور

شیشه شفاف

جنسیت اسم بلور

دختر

بلور به انگلیسی

bolur

تعداد بلور ها در ایران

25,689

تلفظ بلور به فارسی

بلور

ریشه اسم بلور

عربی , یونانی

تلفظ بلور به انگلیسی

/bolur/

رنگ اسم بلور

طلایی

ابجد اسم بلور

238

ابجد وسیط اسم بلور

22

ابجد صغیر اسم بلور

13

درباره نام بلور

بلور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بلور دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بلور که در انگلیسی به صورت bolur نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 25,689 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بلور

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم بلور و معنی اسم بلور

ریشه اسم بلور

همانطور که گفتیم ریشه اسم بلور عربی , یونانی می باشد و تلفظ بلور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بلور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bolur/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بلور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بلور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بلور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آبگینه، زجاج، شیشه، شیشه شفاف، منشور، کریستال.

معنی بلور در لغت نامه دهخدا:
معرب از کلمه ٔ بریلس یونانی، اما بریلس در یونانی به معنی حومه یعنی زمرد ذبابی بوده است و در عربی از آن معنی به بلور امروزین و کریستال نقل شده است. جوهری است مشهور، جوهری است سپید و شفاف. سنگی است سپید و شفاف. نوعی است از جواهر معدنی.

معنی بلور در فرهنگ معین:
نوعی شیشه که از ترکیب سیلیکات دوپتاسیم و سیلیکات دوپلمب ساخته شود. کنایه از: شفاف .

معنی بلور در فرهنگ فارسی عمید:
از اقسام شیشه که از ترکیب سیلیکات دوپتاسیم و سیلیکات دوپلمب ساخته می شود.

معنی اسم بلور در ثبت احوال

beryllos) -1) نوعي ماده‌ي معدني جامد و شفاف مانند شيشه؛ 2- آنچه از جنس شيشه‌ي شفاف خوب است.

حروف ابجد و طالع بینی نام بلور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بلور عدد " 238 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بلور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بلور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بلور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بلور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بی باكی، دليری

بانو، زن

شرافت، شخصیت، فضیلت

رفیع، والا

جاویدان، همیشگی، ابدی

بسیار بخشنده، از نام های پروردگار

جاویدان آفریده شده

ترکیب دو اسم معصومه و زهرا (بی‌گناه و درخشنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید