بصیرا

بینا و آگاه

جنسیت اسم بصیرا

دختر

بصیرا به انگلیسی

basira

تعداد بصیرا ها در ایران

1,533

تلفظ بصیرا به فارسی

بَصيرا

ریشه اسم بصیرا

فارسی , عربی

تلفظ بصیرا به انگلیسی

/basirā/

رنگ اسم بصیرا

طلایی

ابجد اسم بصیرا

303

ابجد وسیط اسم بصیرا

27

ابجد صغیر اسم بصیرا

6

درباره نام بصیرا

بصیرا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بصیرا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بصیرا که در انگلیسی به صورت basira نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,533 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بصیرا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم بصیرا و معنی اسم بصیرا

ریشه اسم بصیرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم بصیرا فارسی , عربی می باشد و تلفظ بصیرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَصيرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /basirā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بصیرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بصیرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بصیرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به بصیر: بینا، منتسب به آگاهی و دانا بودن

معنی اسم بصیرا در دانشنامه عمومی:
یک منطقهٔ مسکونی در اردن است که در استان طفیله واقع شده است.

معنی اسم بصیرا در ثبت احوال

(بصير + ا (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به بصیر؛ ۲- منتسب به دانايي؛ ۳- (به مجاز) دختري كه بينا و دانا باشد.
+ ن.ك.
بَصير.
۱- ، ۲- ، ۳- و ۴-

حروف ابجد و طالع بینی نام بصیرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بصیرا عدد " 303 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بصیرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بصیرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بصیرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بصیرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

قند، شکر

(به مجاز) کسی که بهتر، خوب‌تر و زیباتر است

ترکیب دو اسم محمد و اسماعیل (ستوده و شنونده امر خدا)

با وقار، بردبار

آنچه به روان انسان شادابی و طراوت می بخشد، جانبخش، مفرح

خوشگل و نیک منظر

دارای جد و نیای باشکوه، اصیل

آرشام، نام پسر داریوش پادشاه هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید