بشیر

مژده دهنده در مقابل نذیر، مژده آور، مژده رسان، بشارت دهنده

جنسیت اسم بشیر

پسر

بشیر به انگلیسی

bashir

تعداد بشیر ها در ایران

47,079

تلفظ بشیر به فارسی

بَشير

ریشه اسم بشیر

عربی

تلفظ بشیر به انگلیسی

/bašir/

رنگ اسم بشیر

نیلی

ابجد اسم بشیر

512

ابجد وسیط اسم بشیر

20

ابجد صغیر اسم بشیر

8

درباره نام بشیر

بشیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بشیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بشیر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 47,079 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بشیر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم بشیر و معنی اسم بشیر

ریشه اسم بشیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم بشیر عربی می باشد و تلفظ بشیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَشير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bašir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بشیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بشیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بشیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بشیر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. کسی که مژده و خبر خوش بیاورد؛ مژده‌دهنده؛ بشارت‌ دهنده.
۲. از القاب پیامبر اسلام.

معنی اسم بشیر در فرهنگ فارسی معین:
۱ - مژده رسان . ۲ - نیکو - روی ، خوبروی .

معنی اسم بشیر در لغت نامه دهخدا:
بشارت دهنده و مژده آورنده و کسی که خبر خوش آورد برخلاف نذیر که خبر بد می آورد. مژده دهنده. مژده آور. مژده ور. مژده دهنده. مژده رسان. مژده دهنده. بشارت دهنده. بشارت رساننده. ضد نذیر. مبشر.

معنی اسم بشیر در ثبت احوال

۱- مژده دهنده در مقابل نذير، مژده آور، مژده رسان، بشارت دهنده؛ ۲- (اَعلام) ۱) از القاب پیامبر اسلام(ص)؛ ۲) بشير ابن سعد ابن ثَعلَبه، ابونعمان صحابی انصاری خَزرَجی که در پيمان عَقَبه و تمامی غزوه ها شرکت داشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام بشیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بشیر عدد " 512 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بشیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بشیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بشیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بشیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مریم گلی، مایه تسلی و آرامش، عسل

بانو، زن

دختری که صاحب چهره‌ای مانند پروین است، (به‌مجاز) زیبارو

پایدار، جاویدان، ماندگار

اعتبار،مقام، جایگاه، مرتبه

ترکیب دو اسم محمد و صالح (ستوده و نیکوکار)

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

نان فروش دورگرد، خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید