بشر

گشاده رویی، خوشرویی

جنسیت اسم بشر

پسر

بشر به انگلیسی

beshr

تعداد بشر ها در ایران

573

تلفظ بشر به فارسی

بِشر

ریشه اسم بشر

عربی

تلفظ بشر به انگلیسی

/bešr/

رنگ اسم بشر

زرد

ابجد اسم بشر

502

ابجد وسیط اسم بشر

10

ابجد صغیر اسم بشر

7

درباره نام بشر

بشر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بشر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بشر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 573 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بشر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم بشر و معنی اسم بشر

ریشه اسم بشر

همانطور که گفتیم ریشه اسم بشر عربی می باشد و تلفظ بشر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِشر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bešr/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بشر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بشر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بشر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بشر در لغت نامه دهخدا:
گشاده رویی

معنی اسم بشر در فرهنگ فارسی:
نکو رویی گشاده رویی تازه رویی

معنی اسم بشر در فرهنگ معین:
گشاده رویی، خوشرویی

معنی اسم بشر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. گشاده رویی، تازه رویی ۲. نکو رویی

معنی اسم بشر در ثبت احوال

۱- گشاده رويي؛ ۲- (اَعلام) بِشر حافي صوفي معروف كه در بغداد مي‌زيست و گروهي از صوفيان را در اطراف خود گرد آورد.
گويند وي در آغاز به كار لهو و لعب مشغول بود و بر اثر تذكر امام موسي ابن جعفر(ع) متنبه شد و توبه كرد.

حروف ابجد و طالع بینی نام بشر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بشر عدد " 502 " و ابجد وسیط " 10 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بشر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بشر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بشر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بشر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و کوثر (باارزش و بخشنده)

آداب، رسوم، اندیشه، هنر، شیوه‌ی زندگی، شعور، تربيت اجتماعی

گردی سیاه رنگ برای آرایش چشم

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

سخن معمولاً موزون که با موسیقی خوانده می‌شود، آواز

دختر خورشید، زاییده خورشید، آفريده‌ی درخشان، دختر زیبارو

عشوه‌گر، خوش ناز و ادا، ملوس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید