بشرا

بشارت، خبر خوب

جنسیت اسم بشرا

دختر

بشرا به انگلیسی

boshra

تعداد بشرا ها در ایران

26,964

تلفظ بشرا به فارسی

بشری (بشرا)

ریشه اسم بشرا

عربی

تلفظ بشرا به انگلیسی

/bošrā/

رنگ اسم بشرا

سبز

ابجد اسم بشرا

503

ابجد وسیط اسم بشرا

11

ابجد صغیر اسم بشرا

8

درباره نام بشرا

بشرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بشرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بشرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 26,964 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بشرا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بشرا و معنی اسم بشرا

ریشه اسم بشرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم بشرا عربی می باشد و تلفظ بشرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بشری (بشرا) " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bošrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بشرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بشرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بشرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بانوی خوش یمن، نوید بخش، مبشر، مژدگانی. از واژه های قرانی و صفات پروردگار.

معنی اسم بشرا در ثبت احوال

۱- بشارت، مژده، مژدگاني؛ ۲- از واژه‌هاي قرآني (يونس: ۶۴).

حروف ابجد و طالع بینی نام بشرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بشرا عدد " 503 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بشرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بشرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بشرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بشرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چراغ آیین

از شخصیت‌های شاهنامه

فرمان‌بردار، مطیع، عبد، بنده

جمع ماه، زيبارو

قربانی شده برای خدا، لقب فرزندان حضرت ابراهیم (ع)

علی‌وار، مانند علی

نام گلی خوشبو، زن پارسا، نام مادر حضرت عیسی (ع)

مطیع، بنده و دوستدار اهورامزدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید