بشار

بشارت دهنده

جنسیت اسم بشار

پسر

بشار به انگلیسی

bashar

تعداد بشار ها در ایران

1,382

تلفظ بشار به فارسی

بَشّار

ریشه اسم بشار

عربی

تلفظ بشار به انگلیسی

/bašār/

رنگ اسم بشار

سبز

ابجد اسم بشار

503

ابجد وسیط اسم بشار

11

ابجد صغیر اسم بشار

8

درباره نام بشار

بشار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بشار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بشار که در انگلیسی به صورت bashar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,382 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بشار

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم بشار و معنی اسم بشار

ریشه اسم بشار

همانطور که گفتیم ریشه اسم بشار عربی می باشد و تلفظ بشار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَشّار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bašār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بشار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بشار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بشار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بشار در فرهنگ فارسی معین:
زرکوب، سیم کوفت .

معنی اسم بشار در لغت نامه دهخدا:
گرفتار و پای بند. عاجز و گرفتار و اسیر و محبوس.

معنی اسم بشار در ثبت احوال

۱- بشارت دهنده؛ ۲- (اَعلام) ۱) از اصحاب امام صادق(ع)؛ ۲) ابومعاذ بَشّار بن برد شاعر نابينا و بلند آوازه‌ي عرب زبان عراقی [قرن۲ هجری] که در شعرهايش ايران و ايرانيان را می ستود.
از اين رو عرب ها او را به زنديق بودن متهم کردند و در باتلاق انداختند؛ ۳) بشار مرغز ي (= مروزی) شاعر ايراني [قرن ۴هجری] معاصر سامانيان.

حروف ابجد و طالع بینی نام بشار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بشار عدد " 503 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بشار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم بشار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بشار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بشار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مولود با شکوه، زاده با شکوه و جلال

گل سرخ

یادگیرنده، آموزنده، شنوا، شنونده

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

نیکو، خوب روی، خوبی، نیکویی، جمیل، نام امام دوم شیعیان

بانوی ایرانی، مهتاب

زندگی دوست داشتنی، (به مجاز) امید زندگی

بوی خوش

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید