بشارت

مژده، خبر خوش

جنسیت اسم بشارت

دختر

بشارت به انگلیسی

besharat

تعداد بشارت ها در ایران

1,190

تلفظ بشارت به فارسی

بِشارت

ریشه اسم بشارت

عربی

تلفظ بشارت به انگلیسی

/bešārat/

رنگ اسم بشارت

نیلی

ابجد اسم بشارت

903

ابجد وسیط اسم بشارت

15

ابجد صغیر اسم بشارت

12

درباره نام بشارت

بشارت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بشارت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بشارت که در انگلیسی به صورت besharat نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,190 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بشارت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم بشارت و معنی اسم بشارت

ریشه اسم بشارت

همانطور که گفتیم ریشه اسم بشارت عربی می باشد و تلفظ بشارت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِشارت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bešārat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بشارت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بشارت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بشارت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بشارت در لغت نامه دهخدا:
مژدگانی و خبر خوش

معنی اسم بشارت در فرهنگ فارسی:
۱. ( مصدر ) مژده دادن مژده آوردن مژده رسانیدن ۲. (اسم) مژده خبرخوش

معنی اسم بشارت در ثبت احوال

۱- خبر خوش، مژده، مژده دادن، مژده آوردن؛ ۲- (در ادبيات عرفاني) بشارت به وصل حبيب به سوي حبيب است.

حروف ابجد و طالع بینی نام بشارت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بشارت عدد " 903 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بشارت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بشارت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بشارت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بشارت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

نام نوایی در موسیقی قدیم ایرانی، شهد گل، (به مجاز) دارای زیبایی همیشگی

صلح، آشتی، زن صلح طلب

ترکیب دو اسم محمد و مهرداد (ستوده و آفریده شده‌ی مهر)

عهد، شرط، قرارداد، میثاق

دختر شاد

منسوب به عطر، خوشبو، دلانگیز

ترکیب دو اسم محمد و کسرا (ستوده و خسرو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید