بزرگ

برجسته، مشهور، بزرگوار، شريف

جنسیت اسم بزرگ

پسر

بزرگ به انگلیسی

bozorg

تعداد بزرگ ها در ایران

1,740

تلفظ بزرگ به فارسی

بزرگ

ریشه اسم بزرگ

فارسی

تلفظ بزرگ به انگلیسی

/bozorg/

رنگ اسم بزرگ

قرمز

ابجد اسم بزرگ

229

ابجد وسیط اسم بزرگ

25

ابجد صغیر اسم بزرگ

13

درباره نام بزرگ

بزرگ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بزرگ پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بزرگ که در انگلیسی به صورت bozorg نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,740 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بزرگ

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم بزرگ و معنی اسم بزرگ

ریشه اسم بزرگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم بزرگ فارسی می باشد و تلفظ بزرگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بزرگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bozorg/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بزرگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بزرگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بزرگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بزرگ در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دارای اندازه یا حجم زیاد، کلان: خانهٴ بزرگ.
۲. بااهمیت، برجسته: رمان‌نویس بزرگ.
۳. با سن بیشتر: برادر بزرگ.
۴. دارای سن زیاد، بالغ.
۵. سخت، شدید: رنج بزرگ، فاجعهٴ بزرگ.
۶. شریف؛ محترم.
۷. رئیس؛ سرپرست.
۸. دارای مقام یا طبقۀ اجتماعی بالا: بزرگان شهر دور هم جمع شوند.
۹. گوشه‌ای در دستگاه شور.
۱۰. با درشتی و گستاخی.

معنی اسم بزرگ در ثبت احوال

1- داراي اهميت و موقعيت اجتماعي، برجسته، مشهور؛ 2- بزرگوار، شريف.

حروف ابجد و طالع بینی نام بزرگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بزرگ عدد " 229 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بزرگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بزرگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بزرگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بزرگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به ماهك، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

سرشت درونی، سرشت مادرزادی

پر از سلامتی، از پیامبران بنی اسرائیل و فرزند حضرت داوود

رنگ خوب، دارای رنگ نیکوتر

زيبارويی كه دارای ناز است

نام یکی از سرداران داریوش پادشاه هخامنشی

بسيار خوش‌بو و معطر

(به مجاز) خجسته، مبارك، با شكوه، جذاب، دلپذير

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید