بریر

يكی از شهدای كربلا

جنسیت اسم بریر

پسر

بریر به انگلیسی

borair

تعداد بریر ها در ایران

384

تلفظ بریر به فارسی

بُرَير

ریشه اسم بریر

عربی

تلفظ بریر به انگلیسی

/borair/

رنگ اسم بریر

آبی

ابجد اسم بریر

412

ابجد وسیط اسم بریر

28

ابجد صغیر اسم بریر

7

درباره نام بریر

بریر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بریر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بریر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 384 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بریر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم بریر و معنی اسم بریر

ریشه اسم بریر

همانطور که گفتیم ریشه اسم بریر عربی می باشد و تلفظ بریر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بُرَير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /borair/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بریر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بریر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بریر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بریر در لغت نامه دهخدا:
ابن الخضیر همدانی. یکی از شهدای کربلا بروز عاشورا در رکاب حسین بن علی علیهماالسلام، و او اول کسی است که بعد از حر شهید شد.

معنی اسم بریر در ثبت احوال

(اَعلام) ۱) يكي از شهداي كربلا به روز عاشورا در ركاب امام حسين(ع) كه او اول كسي است كه بعد از حر شهيد شد؛ ۲) ابن حقير همداني كوفي از زهاد و عباد و قاريان قرآن و پيشواي آگاهان به علوم قرآن و معلم آن كه در خدمت به امام حسين(ع) جنگيد تا به شهادت رسيد.

حروف ابجد و طالع بینی نام بریر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بریر عدد " 412 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بریر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بریر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بریر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بریر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نوعی ماده ی خوش بو کننده که از ترکیب مشک، گلاب، زعفران

دوستدار دين

موجب ترقی دین و آیین

مهربانی، زنی که به دلیل محبت به فرزندانش ازدواج نکند، از القاب حضرت فاطمه (س)

روستا، دِه

پیروز، برنده، غالب، فاتح

ترکیب دو اسم محمد و منیب (ستوده و بازگشت كننده به سوی حق)

مریم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید