بریار

قرار، عهد

جنسیت اسم بریار

پسر

بریار به انگلیسی

beryar

تعداد بریار ها در ایران

906

تلفظ بریار به فارسی

بِریار

ریشه اسم بریار

کردی

تلفظ بریار به انگلیسی

/beryār/

رنگ اسم بریار

نیلی

ابجد اسم بریار

413

ابجد وسیط اسم بریار

29

ابجد صغیر اسم بریار

8

درباره نام بریار

بریار یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بریار را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بریار، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 906 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بریار

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم بریار و معنی اسم بریار

ریشه اسم بریار

همانطور که گفتیم ریشه اسم بریار کردی می باشد و تلفظ بریار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بِریار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /beryār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بریار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بریار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بریار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

عهد و پیمان، قول و قرار، شرط و قرار.

معنی اسم بریار در ثبت احوال

عهد و پیمان، قول و قرار، شرط و قرار.

حروف ابجد و طالع بینی نام بریار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بریار عدد " 413 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 8 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بریار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بریار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بریار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بریار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ناله، نغمه، وسایل زندگی، روزی، یکی از مقام های اصل موسیقی

آن‌که چهره‌اش مثل نیاکان است، (به مجاز) اصيل

در گویش سمنان پونه

همانند ماه، (به مجاز) زيبا رو

ترکیب دو اسم محمد و جابر (ستوده و جبار)

(مجاز) آن که به خواست و آرزویش رسیده است، پیروز، موفق

دارای روح و روان، یاری دهنده جان

نگاه کردن، تماشا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید