برهان الدین

دلیل و حجت دین

جنسیت اسم برهان الدین

پسر

برهان الدین به انگلیسی

borhanoddin

تعداد برهان الدین ها در ایران

858

تلفظ برهان الدین به فارسی

بُرهان‌الدين

ریشه اسم برهان الدین

عربی

تلفظ برهان الدین به انگلیسی

/borhānoddin/

رنگ اسم برهان الدین

آبی

ابجد اسم برهان الدین

353

ابجد وسیط اسم برهان الدین

41

ابجد صغیر اسم برهان الدین

29

درباره نام برهان الدین

برهان الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم برهان الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم برهان الدین که در انگلیسی به صورت borhanoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 858 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم برهان الدین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم برهان الدین و معنی اسم برهان الدین

ریشه اسم برهان الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم برهان الدین عربی می باشد و تلفظ برهان الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بُرهان‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /borhānoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم برهان الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم برهان الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم برهان الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم برهان الدین در لغت نامه دهخدا:
برهان دین، دلیل دین، حجت دین، آن را لقب اشخاص قرار میدهند، لقب اشخاص بزرگی در تاریخ

معنی اسم برهان الدین در ثبت احوال

۱- برهان دين، دليل دين، حجت دين؛ ۲-(اَعلام) لقب بسياري از اشخاص در تاريخ.

حروف ابجد و طالع بینی نام برهان الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم برهان الدین عدد " 353 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم برهان الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم برهان الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم برهان الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم برهان الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فاتح و پیروز، نام خسرو دوم شاهنشاه ساساني، مشهور به خسرو پرويز

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

نرم و ظریف، ملایم، زیبا، از صفات خدا

جنگجو

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

شاد کردن

امید، آرزو، كمال مطلوب، مراد و خواسته

اروند، دارای تندی و تیزی، نام کوهی در جنوب همدان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید