برنا

شاب، ظریف، خوب، نیک، دلاور، جوان

جنسیت اسم برنا

پسر

برنا به انگلیسی

borna

تعداد برنا ها در ایران

4,704

تلفظ برنا به فارسی

برنا

ریشه اسم برنا

فارسی

تلفظ برنا به انگلیسی

/bornā/

رنگ اسم برنا

صورتی

ابجد اسم برنا

253

ابجد وسیط اسم برنا

13

ابجد صغیر اسم برنا

10

درباره نام برنا

برنا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم برنا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم برنا که در انگلیسی به صورت borna نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,704 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم برنا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم برنا و معنی اسم برنا

ریشه اسم برنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم برنا فارسی می باشد و تلفظ برنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " برنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bornā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم برنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم برنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم برنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم برنا در فرهنگ فارسی عمید :
جوان.

معنی اسم برنا در فرهنگ فارسی :
جوان، مردجوان، نقیض پیر، برناه و برناک
۱- جوان شاب مقابل پیر . ۲- ظریف خوب نیک .

معنی اسم برنا در فرهنگ فارسی معین :
۱ – جوان . ۲ – زیبا، خوب . برناه هم گفته می شود.

معنی اسم برنا در ثبت احوال

1- جوان؛ 2- (در قديم) شاب، ظريف، خوب، نيك، دلاور.

حروف ابجد و طالع بینی نام برنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم برنا عدد " 253 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم برنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم برنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم برنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم برنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بچه آهو

کبوتر، دهمین سورۀ قرآن کریم، نام يكي از پیامبران بني اسرائيل

مانند ماه، زیبارو، ماهسان

ستاره، کوکب، کاروان، قافله

آیدا، شاد خوشحال

تخت پادشاهی، (به مجاز) فر و شکوه

زیباروی سعادتمند و باشکوه، دارای زیبایی و شکوهی چون ماه

یادبود، یاد، ذهن، حافظه، خاطر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید