برمک

رئیس، اداره کننده

جنسیت اسم برمک

پسر

برمک به انگلیسی

barmak

تعداد برمک ها در ایران

468

تلفظ برمک به فارسی

بَرمَک

ریشه اسم برمک

فارسی

تلفظ برمک به انگلیسی

/barmak/

رنگ اسم برمک

صورتی

ابجد اسم برمک

262

ابجد وسیط اسم برمک

22

ابجد صغیر اسم برمک

10

درباره نام برمک

برمک یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم برمک را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم برمک، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 468 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم برمک

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم برمک و معنی اسم برمک

ریشه اسم برمک

همانطور که گفتیم ریشه اسم برمک فارسی می باشد و تلفظ برمک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَرمَک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /barmak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم برمک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم برمک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم برمک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شهریار، شاه، رئیس، خان، اداره کننده، کسی که سرپرست قومی باشد.

معنی اسم برمک در ثبت احوال

۱- صورت دگرگون شده‌ي واژه‌ي سانسکریت پَرَه مَکه (پرمکا) به معنای رئيس، عنوان رئيس روحاني بودايي؛ ۲- (اَعلام) نام جد وسر دودمان برمكيان، مقارن حکومت بنی امیه بر خراسان.

حروف ابجد و طالع بینی نام برمک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم برمک عدد " 262 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم برمک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم برمک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم برمک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم برمک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نوازنده، نام یکی از نوازندگان در زمان ساسانیان

مونث مسعود، نیک بخت، خجسته

معروف، نامدار

نوعی دیبای منقش، حریر، پرده نقاشی، تابلو، نوعی انگور، پرنیان

ترکیب دو اسم محمد و کیوان (ستوده و پادشاه گیتی)

ترکیب دو اسم محمد و رسول (ستوده و فرستاده)

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

ماهیار، نام پهلوان ايرانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید