برزو

تنومند، باشکوه، نام پسر سهراب

جنسیت اسم برزو

پسر

برزو به انگلیسی

borzu

تعداد برزو ها در ایران

26,409

تلفظ برزو به فارسی

برزو

ریشه اسم برزو

فارسی , اوستایی

تلفظ برزو به انگلیسی

/borzu/

رنگ اسم برزو

آبی

ابجد اسم برزو

215

ابجد وسیط اسم برزو

23

ابجد صغیر اسم برزو

17

درباره نام برزو

برزو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم برزو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم برزو، به خاطر ریشه فارسی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 26,409 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم برزو

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم برزو و معنی اسم برزو

ریشه اسم برزو

همانطور که گفتیم ریشه اسم برزو فارسی , اوستایی می باشد و تلفظ برزو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " برزو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /borzu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم برزو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم برزو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم برزو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بلند بالا ، کنایه ‏از عظمت، بلند مرتبه، بلند قد، بلند پایه.

معنی برزو در لغت نامه دهخدا:
در شاهنامه فرزند سهراب و نواده ٔ رستم است. دهی است از دهستان قل جق بخش شیروان شهرستان قوچان. نام آتشکده ٔ عهد ساسانی در دوازده هزارگزی راهجرد اراک. دهی است از دهستان قصبه بخش حومه ٔ شهرستان سبزوار.

معنی اسم برزو در ثبت احوال

1- (اوستايي) تنومند، بلند پايه؛ 2- (اَعلام) 1) نام پسر سهراب پسر رستم زال در روايات ملي؛ 2) نام آتشكده‌ي عهد ساساني در استان مركزي.

حروف ابجد و طالع بینی نام برزو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم برزو عدد " 215 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم برزو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم برزو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم برزو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم برزو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام يكي از الهه‌‌هاي يوناني، نام نخستین زن دریانورد ایرانی، گوینده‌ی راستی

ماه شب چهاردهم، زیبارو

فرمانده یک گروه نظامی، پیشوا، رهبر

ترکیب دو اسم امیر و مجتبی (پادشاه و برگزیده)

فرزند داریوش و برادر خشایارشاه

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

ترکیب دو اسم محمد و نصیر (ستوده و یاور)

راهنمایی کردن به مسیر درست، ارشاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید