برزان

شکوه و جلال، عظمت، دارای قدرت، نیرومند و با شکوه

جنسیت اسم برزان

پسر

برزان به انگلیسی

borzan

تعداد برزان ها در ایران

2,974

تلفظ برزان به فارسی

برزان

ریشه اسم برزان

کردی

تلفظ برزان به انگلیسی

/borzān/

رنگ اسم برزان

بنفش

ابجد اسم برزان

260

ابجد وسیط اسم برزان

20

ابجد صغیر اسم برزان

17

درباره نام برزان

برزان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم برزان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم برزان، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,974 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم برزان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم برزان و معنی اسم برزان

ریشه اسم برزان

همانطور که گفتیم ریشه اسم برزان کردی می باشد و تلفظ برزان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " برزان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /borzān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم برزان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم برزان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم برزان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

اسم برزان در لغت نامه دهخدا :
دهی است از دهستان حشمت آباد بخش دورود شهرستان بروجرد. سکنه ٔ آن ۱۴۵ تن است.


منسوب به شکوه و جلال و عظمت؛ منتسب به قدرتمندی و نیرومندی؛ قدرتمند، نیرومند.

معنی اسم برزان در ثبت احوال

(برز = شكوه و جلال، عظمت، داراي قدرت، نيرومند و با شكوه، فراز + ان (پسوند نسبت))، 1- منسوب به شكوه و جلال و عظمت؛ 2- منتسب به قدرتمندي و نيرومندي؛ 3- قدرتمند، نيرومند.
[اين واژه (برزان) با كلمه‌ي اوستايي «بَرزان» به م عناي جايگاه بلند (بلندي كوه) هم نويسه مي‌باشد].

حروف ابجد و طالع بینی نام برزان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم برزان عدد " 260 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم برزان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم برزان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم برزان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم برزان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نخستین شماره، یکتا، جزیی از کل، بی همتا

جاویدان، همیشگی، ابدی

دوست، دوست يك دل، لقب حضرت ابراهيم(ع) در قرآن كريم

فیروزه، سنگ معدنی گران‌بها

زیبایی جاوید و همیشگی، همیشه زیبارو

سبب سربلندی و افتخار دین

ترکیب دو اسم محمد و اسماعیل (ستوده و شنونده امر خدا)

نام یکی از قله‌های سلسله کوه‌های زاگرس، نام روستایی در شهرستان ایذه در استان خوزستان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید