بدریه

ماه شب چهاردهم، زیبارو

جنسیت اسم بدریه

دختر

بدریه به انگلیسی

badriyeh

تعداد بدریه ها در ایران

50,571

تلفظ بدریه به فارسی

بَدريه

ریشه اسم بدریه

عربی

تلفظ بدریه به انگلیسی

/badriye/

رنگ اسم بدریه

صورتی

ابجد اسم بدریه

221

ابجد وسیط اسم بدریه

29

ابجد صغیر اسم بدریه

14

درباره نام بدریه

بدریه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم بدریه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم بدریه که در انگلیسی به صورت badriyeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 50,571 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم بدریه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم بدریه و معنی اسم بدریه

ریشه اسم بدریه

همانطور که گفتیم ریشه اسم بدریه عربی می باشد و تلفظ بدریه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَدريه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /badriye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بدریه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بدریه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بدریه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم بدریه در فرهنگ فارسی:
نام سال دوم هجرت رسول صلوات الله علیه بمدینه و آن مطابق با سال پانزدهم بعثت است .

معنی اسم بدریه در دانشنامه عمومی:
بدریه، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان خرمشهر در استان خوزستان ایران.
این روستا در دهستان حومه شرقی قرار داشته و براساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته، جمعیت آن ۲۳۶نفر (۴۱خانوار) بوده است.

معنی اسم بدریه در ثبت احوال

(بدر = ماهي كه به صورت دايره‌ي كامل ديده مي‌شود، ماه شب چهاردهم ۱- منسوب به بدر يا ماه شب چهارده؛ ۲- (به مجاز) ماه مانند و زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام بدریه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بدریه عدد " 221 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بدریه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بدریه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بدریه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بدریه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

زيبا روی، کسی که دارای چهره پرگوشت باشد، ام كلثوم نام دختر پیامبر اسلام (ص)

رزا، گل رز کوچک

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

خلق شدن

نیوشا، شنوا، شنونده، شيرين، زندگی، (به مجاز) یادگیرنده و آموزنده

ابدی، جاویدان، زن مورد اطمینان و درست‌کار

اهل طریقت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید