بدرالزمان

ماه زمانه، ماه روی روزگار

جنسیت اسم بدرالزمان

دختر

بدرالزمان به انگلیسی

badrozzaman

تعداد بدرالزمان ها در ایران

1,680

تلفظ بدرالزمان به فارسی

بَدرُالزَمان

ریشه اسم بدرالزمان

عربی

تلفظ بدرالزمان به انگلیسی

/badrozzamān/

رنگ اسم بدرالزمان

قرمز

ابجد اسم بدرالزمان

335

ابجد وسیط اسم بدرالزمان

35

ابجد صغیر اسم بدرالزمان

29

درباره نام بدرالزمان

بدرالزمان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم بدرالزمان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم بدرالزمان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,680 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم بدرالزمان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم بدرالزمان و معنی اسم بدرالزمان

ریشه اسم بدرالزمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم بدرالزمان عربی می باشد و تلفظ بدرالزمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " بَدرُالزَمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /badrozzamān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم بدرالزمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم بدرالزمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم بدرالزمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماه زمانه، ماه روی روزگار؛ (به مجاز) زیباروی زمانه.

معنی اسم بدرالزمان در ثبت احوال

۱- ماه زمانه، ماه روي روزگار؛ ۲- (به مجاز) زيباروي زمانه.

حروف ابجد و طالع بینی نام بدرالزمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم بدرالزمان عدد " 335 " و ابجد وسیط " 35 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم بدرالزمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم بدرالزمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم بدرالزمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم بدرالزمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راهنما، رهبر، هدایت کننده

نام یکی از عارفان و پارسایان، از یاران پیامبر (ص)

ترکیب دو اسم محمد و غفور (ستوده و بخشاینده)

هلهلۀ تحسین و شادی

پیدا، هویدا، ظاهر، آشکار، یابنده، جوینده

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

ترکیب دو اسم محمد و باقر (ستوده و شکافنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید