باور

یقین، اعتقاد

جنسیت اسم باور

پسر

باور به انگلیسی

bavar

تعداد باور ها در ایران

630

تلفظ باور به فارسی

باور

ریشه اسم باور

فارسی

تلفظ باور به انگلیسی

/bāvar/

رنگ اسم باور

بنفش

ابجد اسم باور

209

ابجد وسیط اسم باور

17

ابجد صغیر اسم باور

11

درباره نام باور

باور یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم باور پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم باور که در انگلیسی به صورت bavar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 630 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم باور

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم باور و معنی اسم باور

ریشه اسم باور

همانطور که گفتیم ریشه اسم باور فارسی می باشد و تلفظ باور در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " باور " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bāvar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم باور بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم باور در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم باور در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یقین، اعتقاد، عقیده، باورداشتن، سخن کسی را از راست و درست پنداشتن.

معنی اسم باور در ثبت احوال

۱- مجموعه‌ي اعتقادهايي كه در يك جامعه مورد پذيرش قرار گرفته است؛ ۲- حالت يا عادتي ذهني كه باعث اعتقاد يا يقين انسان مي شود؛ ۳- قبول سخن، يقين، اعتقاد، عقيده، تصديق سخن، قبول.

حروف ابجد و طالع بینی نام باور

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم باور عدد " 209 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم باور گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم باور چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم باور

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم باور

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به سریر، تخت پادشاهی

با جلال و شكوه زاده شده، زاده‌ي با فر و شكوه و عظمت

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

یار سلطان، ملازم شاه

فراوانی، افزونی، بسیاری

شاد و خوشحال، درون ماه، مثل ماه، فرشته، گياهي كه كنار آب مي‌رويد

شوق ها، آرزومندی ها

نام جد ابراهيم خليل (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید