باهره

روشن، آشكار، درخشان، تابان، مشهور

جنسیت اسم باهره

دختر

باهره به انگلیسی

bahereh

تعداد باهره ها در ایران

2,238

تلفظ باهره به فارسی

باهِره

ریشه اسم باهره

عربی

تلفظ باهره به انگلیسی

/bāhere/

رنگ اسم باهره

قرمز

ابجد اسم باهره

213

ابجد وسیط اسم باهره

21

ابجد صغیر اسم باهره

15

درباره نام باهره

باهره یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم باهره دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم باهره که در انگلیسی به صورت bahereh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,238 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم باهره

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم باهره و معنی اسم باهره

ریشه اسم باهره

همانطور که گفتیم ریشه اسم باهره عربی می باشد و تلفظ باهره در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " باهِره " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bāhere/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم باهره بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم باهره در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم باهره در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث باهر
باهر: روشن، آشکار، درخشان، مشهور

معنی اسم باهره در ثبت احوال

(مؤنث باهر)، باهر، درخشان، تابان

حروف ابجد و طالع بینی نام باهره

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم باهره عدد " 213 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم باهره گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم باهره چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم باهره

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم باهره

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مربوط به انس، انسان

سبزه، گندمگون

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

نام پرنده ای خوش آواز، نام یکی از چهار لهجه‌ی اصلی زبان کردی

مهدیس، مانند ماه

مارال، آهو، (به مجاز) زیبا

داده‌ی نيك، داده‌ی خوب

شایسته، لایق، سزاوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید