باسم

تبسم كننده، خوش رو

جنسیت اسم باسم

پسر

باسم به انگلیسی

basem

تعداد باسم ها در ایران

2,060

تلفظ باسم به فارسی

باسم

ریشه اسم باسم

عربی

تلفظ باسم به انگلیسی

/bāsem/

رنگ اسم باسم

صورتی

ابجد اسم باسم

103

ابجد وسیط اسم باسم

7

ابجد صغیر اسم باسم

13

درباره نام باسم

باسم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم باسم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم باسم که در انگلیسی به صورت basem نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,060 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم باسم

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم باسم و معنی اسم باسم

ریشه اسم باسم

همانطور که گفتیم ریشه اسم باسم عربی می باشد و تلفظ باسم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " باسم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bāsem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم باسم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم باسم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم باسم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم باسم در فرهنگ فارسی عمید :
تبسم‌ کننده؛ لبخند‌ زننده؛ آن‌ که لبخند می‌زند.

معنی اسم باسم در لغت نامه دهخدا :
خندان بی آنکه صدایی از دهان خارج شود. از مصدر بَسم. گشودن لبان بطوری که نموداری از خنده شود و آن کمترین صورت خنده و بهترین آن است.

معنی اسم باسم در ثبت احوال

(در قديم) 1- تبسم كننده؛ 2- شكر.

حروف ابجد و طالع بینی نام باسم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم باسم عدد " 103 " و ابجد وسیط " 7 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم باسم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم باسم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم باسم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم باسم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام همسر حضرت یعقوب (ع)، خجسته و زیبارو

روشنایی و فروغ ماه، ماهشید، پرتو ماه

آن‌كه يا آن‌چه سفيدي آن آميخته با سرخي (گندم‌گوني) باشد، از صحابه‌ی پيامبر اسلام (ص)

محجوب، پوشیده، با شرم و حیا

دور و بعید

گوهرها، سنگ ها و زیورآلات قیمتی و زینتی

گوشه ای در دستگاه های ماهور، نوا و راست پنجگاه، رب النوع مورد پرستش مردم کشور آشور

مریم گلی، مایه تسلی و آرامش، عسل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید