باسط

توسعه دهنده، گسترش دهنده، از نام های پروردگار

جنسیت اسم باسط

پسر

باسط به انگلیسی

baset

تعداد باسط ها در ایران

1,380

تلفظ باسط به فارسی

باسِط

ریشه اسم باسط

عربی

تلفظ باسط به انگلیسی

/bāset/

رنگ اسم باسط

طلایی

ابجد اسم باسط

72

ابجد وسیط اسم باسط

12

ابجد صغیر اسم باسط

9

درباره نام باسط

باسط یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم باسط را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم باسط، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,380 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم باسط

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم باسط و معنی اسم باسط

ریشه اسم باسط

همانطور که گفتیم ریشه اسم باسط عربی می باشد و تلفظ باسط در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " باسِط " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /bāset/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم باسط بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم باسط در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم باسط در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم باسط در فرهنگ فارسی عمید:
۱. گستراننده، گشاینده، فراخ‌کننده، فراخی‌دهنده.
۲. (اسم، صفت) از نام‌های خداوند.

معنی اسم باسط در فرهنگ فارسی معین:
گستراننده، فراخی دهنده .

معنی اسم ب اسط در فرهنگ فارسی:
۱. گستراننده گسترنده فراخ کننده ۲. ( اسم ) از نامهای خدا چه فراخ میگیرد روزی را بر هر که خواهد

معنی اسم باسط در ثبت احوال

۱- (در قديم) بسط دهنده، گسترش دهنده؛ ۲- از نامهاي خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام باسط

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم باسط عدد " 72 " و ابجد وسیط " 12 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که ابتدای اسم آنها با “ب” آغاز می‌شود، علاوه بر اینکه مغرور و زیبا هستند، از طبیعت مهربانی نیز برخوردارند. آنها از دیدگاه دوستی پایداری بسیار مهم می‌دانند و همواره در تلاشند تا روابط خود را با دیگران قوی و پایدار نگه دارند. این افراد، علاوه بر اینکه به دنبال پول و ثروت بیشتر نیستند، به مادیات اهمیت زیادی نمی‌دهند و به جای آن، به ارزش‌های انسانی و روابط عاطفی بین افراد توجه می‌کنند. هرچند مال و مکنت اندکی دارند، اما با داشتن چنین اصول و ارزش‌هایی، آنها توانسته‌اند زندگی روان و خوشبختی را در کنار خانواده و دوستان خود تجربه کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم باسط گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم باسط چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم باسط

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم باسط

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای زیبایی، جذابیت و توانایی جلب عشق و علاقه ی دیگران، معشوق

زیبا و خوشبو، از شخصیتهای شاهنامه، نام همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

منسوب به شرمین، شرمین

جبرئیل، فرشته، ملک

ياريگر، كمك كننده، ياور

زینت بخش عبادت کنندگان، لقب امام چهارم شیعیان

منسوب به صدر، سینه، بالا، پیشوا، بزرگ

دارنده‌ی جلوه‌ آفتاب و كسی كه تابش مهر دارد، نام یکی از پادشاهان كابل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید