ایوب

بازگشت به سوی خدا، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

جنسیت اسم ایوب

پسر

ایوب به انگلیسی

ayyub

تعداد ایوب ها در ایران

217,482

تلفظ ایوب به فارسی

ايّوب

ریشه اسم ایوب

عبری

تلفظ ایوب به انگلیسی

/ayyub/

رنگ اسم ایوب

قرمز

ابجد اسم ایوب

19

ابجد وسیط اسم ایوب

19

ابجد صغیر اسم ایوب

10

درباره نام ایوب

ایوب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایوب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایوب که در انگلیسی به صورت ayyub نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 217,482 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایوب

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ایوب و معنی اسم ایوب

ریشه اسم ایوب

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایوب عبری می باشد و تلفظ ایوب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايّوب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ayyub/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایوب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایوب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایوب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ایوب در دانشنامه اسلامی :
ایوب علیه السلام از انبیاء الهی است که خداوند در قرآن او را به سه صفت مهم مقام عبودیت، صبر و استقامت و بازگشت پیاپی به سوی خدا وصف کرده است. ایوب نامی است عبری که ایبوب و یوباب نیز خوانده شده است برخی آن را به احتمال برگرفته از ریشه عبری ایبوب به معنای گریه یا از ایبت به معنای ندبه دانسته‌اند؛ برخی شارحان تورات آن را در اصل عربی و ترجمه شده به عبری دانسته و گفته‌اند: این واژه به آیب در عربی به معنای بازگشت کننده به سوی خدا نزدیک است. این معنا با وصف «اوّاب» ک ه برای ایوب در آیه ۳۴ سوره ص آمده، سازگار است. برخی دیگر آن را برگرفته از آبَ یَؤوب و به معنای کسی می‌دانند که سلامتی و مال و خانواده خود را باز یافته است.

معنی اسم ایوب در دانشنامه عمومی :
اَیّوب (عبری: אִיּוֹב به معنی بازگشت کرده به سوی خدا) یکی از پیامبران ادیان ابراهیمی است که شخصیت اصلی کتاب ایوب یکی از کتب عهد عتیق به شمار می‌رود. نام وی در کتاب حزقیال و یعقوب عهد عتیق و نیز در قرآن آمده است. بر اساس عهد عتیق و قرآن، خدا ایوب را مورد آزمایش قرار می‌دهد؛ اموالش ربوده می‌شوند، پشتش م ی‌شکند و پسرانش کشته می‌شوند؛ اما ایوب از عبادت خدا برنمی‌گردد. سرانجام ایوب، برکت از دست رفته خود را دوباره به دست می‌آورد. در کتاب مقدس ایوب یکی از پیامبران جنتیل (غیریهودی) است.

معنی اسم ایوب در لغت‌نامه دهخدا :
در لغت به معنی ب رگشت بسوی خداست و ایوب کسی است که در سرزمین عوص زیست کرد. ذکر او در قرآن آمده است. نام پیغمبری که بر تکالیف و مرض ورنج بسیار صابر بود.

معنی اسم ایوب در ثبت احوال

۱- برگشت به سوي خدا؛ ۲- (اَعلام) ۱) (در تورات) از پیامبران بنی اسرائیل که گفته شده است دچار بلاهای زیاد شد، ولی تحّمل کرد تا نجات یافت؛ ۲) از کتاب‌های عهد عتیق، درباره‌ي سرگذشت ایّوب نبی.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایوب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایوب عدد " 19 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایوب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایوب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایوب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایوب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بنده‌ی خدای توانا

آن که در زمان خود چون ماه می درخشد

ای ایران

پرهیزکار

دارای غمزه و كرشمه

مبارک، خجسته، خوش یمن، خوشبختی، سعادت

خوشبختی، سعادت، در باور مردم آنچه باعث خوشبختی شود، بخت

منسوب به یاسین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران