ایوا

پناه دادن به کسی

جنسیت اسم ایوا

دختر

ایوا به انگلیسی

eiva

تعداد ایوا ها در ایران

363

تلفظ ایوا به فارسی

اِيوا

ریشه اسم ایوا

عربی

تلفظ ایوا به انگلیسی

/eivā/

رنگ اسم ایوا

طلایی

ابجد اسم ایوا

18

ابجد وسیط اسم ایوا

18

ابجد صغیر اسم ایوا

9

درباره نام ایوا

ایوا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایوا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایوا که در انگلیسی به صورت eiva نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 363 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایوا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ایوا و معنی اسم ایوا

ریشه اسم ایوا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایوا عربی می باشد و تلفظ ایوا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " اِيوا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /eivā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایوا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایوا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایوا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پناه و جای دادن کسی را

معنی اسم ایوا در ثبت احوال

پناه و جای دادن کسی را.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایوا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایوا عدد " 18 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایوا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایوا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایوا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایوا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و ناصح (ستوده و نصیحت کننده)

زیبایی دین

باد ملایم و خنک، بوی خوش

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

خان، امپراطور

بنده‌ی خدا

بندگان خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید