ایناس

خو گرفتن، انس يافتن، دمسازی

جنسیت اسم ایناس

دختر

ایناس به انگلیسی

inas

تعداد ایناس ها در ایران

6,050

تلفظ ایناس به فارسی

ايناس

ریشه اسم ایناس

عربی

تلفظ ایناس به انگلیسی

/inās/

رنگ اسم ایناس

نارنجی

ابجد اسم ایناس

122

ابجد وسیط اسم ایناس

14

ابجد صغیر اسم ایناس

14

درباره نام ایناس

ایناس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایناس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایناس که در انگلیسی به صورت inas نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,050 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایناس

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ایناس و معنی اسم ایناس

ریشه اسم ایناس

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایناس عربی می باشد و تلفظ ایناس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايناس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /inās/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایناس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایناس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایناس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ایناس در فرهنگ فارسی عمید:
انس دادن، انس گرفتن، چیزی را دیدن و احساس کردن، صدا را شنیدن.

معنی اسم ایناس در فرهنگ معین:
انس دادن، اُنس گرفتن، دمسازی.

معنی اسم ایناس در فرهنگ فارسی:
انس دادن، دیدن، خو گرفتن، دمساز شدن، انس یافتن، دمسازی.

معنی اسم ایناس در لغت‌نامه دهخدا:
دیدن چیزی و دانستن آن را، شنیدن، آواز شنیدن، انس دادن، دوستی، الفت، علاقه.

معنی اسم ایناس در ثبت احوال

(در قديم) انس، مؤانست، انس دادن، خو گرفتن، انس يافتن، دمسازي.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایناس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایناس عدد " 122 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایناس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایناس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایناس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایناس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بهشت، (مجاز) زیبارو

ترکیب دو اسم غلام و محمد (ارادتمند و ستوده)

حکیم، دانشمند، دانا

ترکیب دو اسم محمد و امیر (ستوده و فرمانروا)

سرخ، گلگون، نام یکی از دختران خسرو پرویز شاه ساسانی ، پوران دخت

نام سه ستاره به شکل مثلث

مانند آب، (مجاز) زیبا و با طراوت

خواستار، خواهان، سالک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید