ایما

اشاره، گوشه، کنایه، رمز

جنسیت اسم ایما

دختر

ایما به انگلیسی

ima

تعداد ایما ها در ایران

1,164

تلفظ ایما به فارسی

ايما

ریشه اسم ایما

عربی

تلفظ ایما به انگلیسی

/imā/

رنگ اسم ایما

طلایی

ابجد اسم ایما

52

ابجد وسیط اسم ایما

16

ابجد صغیر اسم ایما

7

درباره نام ایما

ایما یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایما دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایما که در انگلیسی به صورت ima نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,164 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایما

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ایما و معنی اسم ایما

ریشه اسم ایما

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایما عربی می باشد و تلفظ ایما در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايما " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /imā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایما بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایما در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایما در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ایما در لغت نامه دهخدا:
مأخوذ از تازی اشاره و نشان دادن به انگشت و جز آن، اشاره، ضمیر اشاره به جمع متکلم مع الغیر ضمیر شخصی منفصل

معنی اسم ایما در فرهنگ معین:
۱. اشاره کردن ۲. اشاره، کنایه
معنی اسم ایما در فرهنگ فارسی عمید:
۱. اشاره کردن با حرکات چشم و ابرو یا دست ۲. به رمز و مجاز سخن گفتن

معنی اسم ایما در ثبت احوال

۱- چيزي را با حركتِ دست يا چشم و ابرو نشان دادن، اشاره؛ ۲- بيان موضوعي به طور رمز يا خلاصه.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایما

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایما عدد " 52 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایما گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ایما چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایما

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایما

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

چوبی سیاهرنگ و سخت و سنگین

بچه آهو

نیک، نیکو

سبب سربلندی و افتخار دین

نام یکی از همسران پیامبر اسلام (ص)

زیبا و تابان

نام کوهی در منطقه قلع واقع در کرمانشاه

بستگان، اقوام، نزديكان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید