ایلناز

افتخار ایل، نازنین ایل

جنسیت اسم ایلناز

دختر

ایلناز به انگلیسی

il naz

تعداد ایلناز ها در ایران

4,268

تلفظ ایلناز به فارسی

ايلناز

ریشه اسم ایلناز

ترکی , فارسی

تلفظ ایلناز به انگلیسی

/il nāz/

رنگ اسم ایلناز

زرد

ابجد اسم ایلناز

99

ابجد وسیط اسم ایلناز

27

ابجد صغیر اسم ایلناز

18

درباره نام ایلناز

ایلناز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ایلناز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ایلناز که در انگلیسی به صورت il naz نوشته میشود و به دلیل ریشه ترکی , فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,268 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ایلناز

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ایلناز و معنی اسم ایلناز

ریشه اسم ایلناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایلناز ترکی , فارسی می باشد و تلفظ ایلناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايلناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /il nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایلناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایلناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایلناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

افتخار ایل، مورد نوازش ایل، نازنین ایل.

معنی اسم ایلناز در ثبت احوال

(ایل + ناز = افتخار، نوازش، زیبا)، ۱- افتخار ایل؛ ۲- مورد نوازش ایل؛ ۳- نازنین ایل.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایلناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایلناز عدد " 99 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایلناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایلناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایلناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایلناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده اسب لاغر، نام جهان پهلوان ایرانی

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

از شخصیتهای شاهنامه، نام یکی از سه دختر قیصر روم

برجسته، مشهور، بزرگوار، شريف

کسی که چون گل لطیف باشد، نوعی گل

نام رودخانه ای در سقز

فرشته جهان

سبزه زار، مرغزار، زمین سبز و خرم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید