ایلا

درختان، نام پهلوانی از لشکر افراسیاب

جنسیت اسم ایلا

دختر

ایلا به انگلیسی

ila

تعداد ایلا ها در ایران

597

تلفظ ایلا به فارسی

ايلا

ریشه اسم ایلا

عربی

تلفظ ایلا به انگلیسی

/ilā/

رنگ اسم ایلا

صورتی

ابجد اسم ایلا

42

ابجد وسیط اسم ایلا

18

ابجد صغیر اسم ایلا

6

درباره نام ایلا

ایلا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ایلا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ایلا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 597 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ایلا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ایلا و معنی اسم ایلا

ریشه اسم ایلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایلا عربی می باشد و تلفظ ایلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ilā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

در قاموس کتاب مقدس به معنی درختان آمده و به علاوه نام شهری در ساحل شرقی خلیج بحر قلزم است، از شخصیتهای شاهنامه، نام یکی از فرماندهان سپاه افراسیاب تورانی

معنی اسم ایلا در ثبت احوال

1- ايلا و ايله در قاموس كتاب مقدس به معني درختان آمده؛ 2- (اَعلام) نام شهري در ساحل شرقي خليج بحر قلزم.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایلا عدد " 42 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 6 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

اطراف ماه، هاله‌ی ماه

كيهان، پهنه‌ی كره‌ی زمين و آنچه در آن است، جهان

موجب نظم و آراستگی در دین

فدایی ایل

ترکیب دو اسم محمد و امید ( ستوده و آرزو )

ترکیب دو اسم امیر و حسام (فرمانروا و شمشیر برنده)

ترکیب دو اسم مهر و شاد (خورشید و خوشحال)

زیبا، والا مقام و مورد توجه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید