ایلاف

خو گرفتن، عهد

جنسیت اسم ایلاف

دختر

ایلاف به انگلیسی

ilaf

تعداد ایلاف ها در ایران

777

تلفظ ایلاف به فارسی

ايلاف

ریشه اسم ایلاف

عربی

تلفظ ایلاف به انگلیسی

/ilāf/

رنگ اسم ایلاف

آبی

ابجد اسم ایلاف

122

ابجد وسیط اسم ایلاف

26

ابجد صغیر اسم ایلاف

14

درباره نام ایلاف

ایلاف یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ایلاف را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ایلاف، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 777 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ایلاف

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ایلاف و معنی اسم ایلاف

ریشه اسم ایلاف

همانطور که گفتیم ریشه اسم ایلاف عربی می باشد و تلفظ ایلاف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ايلاف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ilāf/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ایلاف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ایلاف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ایلاف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ایلاف در فرهنگ فارسی عمید:
۱. دوست کردن، سازواری دادن.
۲. عهد‌ و‌ پیمان.
۳. عهد و شبه اجازه.

معنی اسم ایلاف در فرهنگ فارسی معین:
۱. دو ست کردن، به هم پیوست دادن ۲. دوستی نمودن

معنی اسم ایلاف در ثبت احوال

دوست كردن، سازواري دادن، خو گرفتن، در قرآن به معناي عهد و مانند و اجازه به امان است.

حروف ابجد و طالع بینی نام ایلاف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ایلاف عدد " 122 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که اسمشان با “الف” شروع می‌شود، اخلاق خوب و رفتار متعالی دارند و بسیار مهربان هستند. آنها به سرعت با دیگران صمیمی می‌شوند. آنها ملاحظه‌گر هستند و زندگی را با جنگ و جدال و گفتگو پیش می‌برند و هر آنچه که می‌خواهند را به دست می‌آورند. بهتر است که پیراهن سیاه نپوشند زیرا این باعث ناراحتی شده و سبب مشکلات زیادی می‌شود.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ایلاف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ایلاف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ایلاف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ایلاف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عهد و پیمان

امپراتور، حاکم

اندازه کردن

نوشنده شکوه و جلال، دارای شکوه جاودان

تصویرگر، صورتگر، نقاش، طراح، نگارگر

ترکیب دو اسم محب و الله (دوستدار و خدا)

فرخنده، مبارك، سرسبز و با طراوت، شاد، خوشحال، خوب، خوش

نيك منش، نيكو رفتار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید